Tendr na účtenkovou loterii vyhrála Wincor Nixdorf s.r.o.

účtenka eet

Takzvaná účtenková loterie by měla napomoci zatraktivnit EET a motivovat zákazníky k tomu, aby od prodejců přebírali účtenky, což v současné době není povinností. Nyní je jasné, že ji zaštítí firma firma Wincor Nixdorf s.r.o.

Jak bude vypadat účtenková loterie

peniaze_ceska_koruna

Právě ta se totiž stala vítězem otevřeného výběrového řízení. Povinností společnosti tak bude zajistit registraci účastníků soutěže, bude muset registrovat samotné účtenky, zajistit jejich příjem i jejich losování. Na starost bude mít i pozdější vyplácení výher a zákaznickou podporu, pod taktovkou Wincor Nixdorf s.r.o. vzniknou rovněž webové stránky a mobilní aplikace pro účastníky hry. V té se budou točit výhry za přibližně 25 tisíc korun měsíčně. V celkové výši tak budete moci získat věcné i peněžité ceny za až 65 milionů korun. Losování proběhne jedenkrát měsíčně a bude možné do něj vřadit vždy jednu účtenku od jednoho obchodníka denně. Tím by se mělo zamezit manipulaci v podobě rozdělování nákupu na více částí, aby se zvýšila šance na vítězství.

V praxi by celá akce tak měla napomoci zvýšit dopad elektronické evidence tržeb, která, jak odhaduje ministr financí Andrej Babiš, v konečném důsledku přinese do státního rozpočtu přibližně 18 miliard korun za rok.

Zahraniční vzory české Účtenkovky

Vzorem bylo českému modelu především Thajsko i často kritizované Slovensko. Také u nás se účtenková loterie dočkala reakcí negativních. Podle odpůrců nabádá celý systém k udávání. Navíc se ve své podstatě o loterii nejedná, jak se vyjádřila společnost Sazka, která se stane subdodavatelem. Chybí zde rostoucí jackpot, navíc jsou limitované částky výher, což by se mohlo podepsat na zájmu zákazníků. Zda si veřejnost k tomuto konceptu najde cestu, na to si budeme muset ještě počkat. Předpokládané datum spuštění je naplánováno během léta letošního roku, konkrétní termín bude ještě upřesněn.

Podobně se účtenková loterie dočkala zavedení například i ve Slovinsku nebo Chorvatsku, kde hlavní výhrou byla odměna peněžitá.